اقدام فوری: نگذارید گور جمعی رودسر را تخریب کنند

تیر ۲۴, ۱۳۹۷

چند سال است در بخشی از بلوار شهدای رودسر که به باور خانواده‌ها، محل دفن جمعی گروهی از جان‌باختگان کشتار سال ۱۳۶۷ است، یک عملیات ساخت‌وساز شروع شده که گفته می‌شود ممکن است این منطقه تبدیل به یک مجتمع تجاری شود. در صورت گسترش بیشتر این ساخت‌و‌سازها، گور جمعی رودسر برای همیشه از دید و دسترس عموم ناپدید خواهد شد.

گورهای جمعی و سربه‌نیست‌شدگان در آن‌‌ها، بخشی از تاریخ گذشته این سرزمین هستند که حکومت ایران همواره سعی در پنهان نگه داشتن، سانسور کردن و تحریف کردن آن داشته است. گورهای جمعی همچنین اسناد و مدارک جرم هستند که باید تا زمانی که بازگشایی و حفر آن‌ها توسط کارشناسان مستقل امکان‌پذیر نشده، حفظ شوند.

حدود مکان گور جمعی احتمالی رودسر روی نقشه گوگل

  • ثبت و جمع‌آوری اسناد و مدارک درباره تخریب گورهای جمعی بسیار مهم است و به  جلوگیری از روند تخریب کمک خواهد کرد. اگر به این مکان سری زدید، از آن عکس و فیلم بگیرید تا نقشی در ثبت تاریخ و جلوگیری از نابود کردن حقایق داشته ‌باشید.
  • اگر عکس و فیلم از این مکان گرفتید، آن را روی صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و یا برای ما بفرستید تا با نام یا بدون نام خودتان منتشر کنیم.
  • خاطرات و حس‌های خود را از رفتن به این مکان بنویسید و منتشر کنید.
  • دوستان و آشنایان‌تان را نیز تشویق کنید که به این مکان سری بزنند و از آن فیلم و عکس بگیرند تا در یک مقاومت جمعی نگذاریم بخشی از تاریخ این سرزمین از یاد برود و خانواده‌های جان‌باختگان نیز احساس کنند دیگر تنها نیستند.

با کلیک روی این صفحه، درباره این گور جمعی بیشتر بدانید.