نگذارید تاریخ جنایت در اردبیل فراموش شود

اسفند ۱۵, ۱۳۹۶

گورهای جمعی و سربه‌نیست‌شدگان در آن‌ها، بخشی از تاریخ گذشته این سرزمین هستند که حکومت ایران همواره سعی در پنهان‌نگه‌داشتن، سانسورکردن و تحریف‌کردن آن داشته است. گورهای جمعی همچنین اسناد و مدارک جرم هستند که باید تا زمانی که بازگشایی و حفر آن‌ها توسط کارشناسان مستقل امکان‌پذیر نشده است، حفظ شوند.

  • اگر در اردبیل هستید، به مکانی که باور می‌رود گور جمعی جان‌باختگان کشتار ۶۷ باشد بروید تا گوشه‌ای از تاریخ این سرزمین را که سعی در محو‌کردنش داشته‌اند ببینید. این گور جمعی در جایی از گورستان علی‌آباد، واقع در میدان بعثت، خیابان شهید معادی، واقع شده است.

برای یافتن نشانی دقیق این گور جمعی از بخش اطلاعات این گورستان نشانی قبور اردوان صحت، علی آدی شیرین‌پور، عسگر مجددی و یحیی مولایی (مولازاده) را بپرسید.

مکان تقریبی روی نقشه گوگل

 

  • اگر به این مکان سری زدید، از آن عکس و فیلم بگیرید تا نقشی در ثبت تاریخ و جلوگیری از محو حقایق داشته ‌باشید.

 

  • اگر عکس و فیلم از این مکان گرفتید، آن را روی صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و یا برای ما بفرستید تا با نام یا بدون نام خودتان منتشر کنیم.

 

  • خاطرات و حس‌های خود را از رفتن به این مکان بنویسید و منتشر کنید.

 

  • دوستان و آشنایان‌تان را نیز تشویق کنید که به این مکان سری بزنند و از آن فیلم و عکس بگیرند تا در یک مقاومت جمعی نگذاریم بخشی از تاریخ این سرزمین از یاد برود و خانواده‌های جان‌باختگان نیز احساس کنند دیگر تنها نیستند.

 

با کلیک روی این صفحه، درباره این گور جمعی بیشتر بدانید.