نگذارید تاریخ جنایت در صالح‌آباد ایلام فراموش شود

اسفند ۱۵, ۱۳۹۶

گورهای جمعی و سربه‌نیست‌شدگان در آن‌ها، بخشی از تاریخ گذشته این سرزمین هستند که حکومت ایران همواره سعی در پنهان‌نگه‌داشتن، سانسورکردن و تحریف‌کردن آن داشته است. گورهای جمعی همچنین اسناد و مدارک جرم هستند که باید تا زمانی که بازگشایی و حفر آن‌ها توسط کارشناسان مستقل امکان‌پذیر نشده است، حفظ شوند.

  • اگر در ایلام هستید، به گور جمعی جان‌باختگان کشتار ۶۷ بروید تا گوشه‌ای از تاریخ این سرزمین را که سعی در محو‌کردنش داشته‌اند ببینید. این گور جمعی در شهرستان صالح‌آباد و در حاشیه انتهایی قبرستان امامزاده صالح این شهر واقع است.

 

برای یافتن نشانی دقیق این گور جمعی از بخش اطلاعات این گورستان نشانی قبور فرح اسلامی، جسومه حیدرزاده، نسرین رجبی، مرضیه رحمتی، حکیمه ریزه‌وندی، نصرت‌الله بختیاری، نقی مروتی، عبدالله نادری و موسی نعمتی را بپرسید.

مکان تقریبی روی نقشه گوگل

 

  • اگر به این مکان سری زدید، از آن عکس و فیلم بگیرید تا نقشی در ثبت تاریخ و جلوگیری از محو حقایق داشته ‌باشید.

 

  • اگر عکس و فیلم از این مکان گرفتید، آن را روی صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و یا برای ما بفرستید تا با نام یا بدون نام خودتان منتشر کنیم.

 

  • خاطرات و حس‌های خود را از رفتن به این مکان بنویسید و منتشر کنید.

 

  • دوستان و آشنایان‌تان را نیز تشویق کنید که به این مکان سری بزنند و از آن فیلم و عکس بگیرند تا در یک مقاومت جمعی نگذاریم بخشی از تاریخ این سرزمین از یاد برود و خانواده‌های جان‌باختگان نیز احساس کنند دیگر تنها نیستند.

 

با کلیک روی این صفحه، درباره این گور جمعی بیشتر بدانید.